Nejnovější recenze ze sekce Klávesové nástroje

Yamaha MODX6+

Yamaha MODX6+

Ověřený zákazník CMI Music s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 18. června 2023

Zakoupeno v CMI Music s.r.o.

• velké možnosti v dané cenové kategorii
  • stovky parametrů v angličtině, kterými se člověk musí prokousat, aby to hrálo podle představ

za méně peněz hodně muziky

YAMAHA YDP145 SET 1B

YAMAHA YDP145 SET 1B

Přidáno: 16. června 2023

+++

Yamaha YDP 145

Yamaha YDP 145

Přidáno: 16. června 2023

(naposledy upraveno 16. června 2023)

Rychlost dodání

Přidáno: 12. června 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• lehká, přesto stabilní
  • přiměřená cena
  • pomocí gumové koncovky lze i mírně vyrovnat případnou nerovnost podlahy
  • nastavitelné pouze ve 3 polohách

Chtěla jsem stoličku k pianu za rozumnou cenu, tato naprosto splňuje očekávání, nepřeklápí se dozadu a je stabilní. Nastavitelnost v omezeném počtu poloh jsem čekala, ale za mě se musí používat jen nejvyšší poloze. Měřím 174 cm a přesto ji nemohu dát níž. Pro menší dítě bych ji tedy nevolila. Moje 11ti letá dcera už má výšku docela ok. Klaviatura je ve výšce 75 cm, může se někomu hodit :-)

Yamaha Adaptér PA 150

Kurzweil KA120

Kurzweil KA120

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 8. června 2023

• Nástroj je (relativně) lehký (14kg) a přitom má i reproduktory. To oceníte při výběru stojanu pod nástroj, tašky na nástroj a při převážení.
  • Zvuky nástroje v porovnání s nástroji pod 10 tisíc docela ujdou. Mějte však na paměti, že nástroj produkuje podobně (elektricky, náhražkově) znějící zvuky. Zvukům skutečných nástrojů se zvuky tohoto nástroje (některé více, jiné méně) podobají. Úplně všechny zvuky mají závažné nedostatky v barvě, stálosti tónu, době trvání, reakci na sílu úderu.
  • Klávesy, přestože zcela plastové (aby byly lehké), poskytují velmi podobný pocit setrvačnosti a poddajnosti jako má akustické stojací piano. Jsou nepatrně užší (na celé délce 88 kláves je klávesnice tohoto nástroje kratší asi o 2 mm ve srovnání s ostatními nástroji)
  • Klávesy mají rozumně tichý chod i upevnění (přestože stále hlučnější než dražší nástroje).
  • Reproduktory, přestože docela malé, mají přijatelné podání frekvenčního rozsahu. Zní asi jako domácí radiový přijímač.
  • Samplované jsou pouze některé zvuky (001 Acoustic Grand Piano až 005 Acoustic Grand Piano Dark).
  • Samplovaný zvuk je hodně ošizen. Je ošizen jak v časové délce tónu, takže používá repetování (např. tóny zvuku 001 ve 2-čárkované oktávě se chvějí jako osikový list). Je ošizen i v barvě zvuku (různá síla úhozu vyvolá různou intenzitu zvuku, ale měla by vyvolat také různé zabarvení zvuku - to se děje jen u zvuku 001 a ten má jen 3 barvy).
  • Při hraní se sluchátky (přestože hodnotím jako rozumně tiché) klávesy přece jen vydávají hluk podobný poťukávání prstů do desky stolu. Pokud vás někdo při hraní se sluchátky uvidí a uslyší, bude mírně překvapen nezvyklým hlukem kláves.
  • Po připojení zesilovače s velkými reprobednami se při každém vypnutí (i samovypnutí) nástroje ozve pořádné prásknutí. (Zajímavé, že ve vestavěných reproduktorech ani ve sluchátkách se toto prásknutí ozývá velmi ztlumeně.)
  • Ovládání vestavěného recorderu (tj. záznamu vašeho hraní do tzv. user song memory) je nepříjemně složité. Ovládání je svázané do jakýchsi 4 fází záznamového průvodce. (fáze 1: "select song", fáze 2: "preparation mode", fáze 3: hrajete a probíhá záznam, fáze 4: záznam skončil a probíhá přehrávka záznamu). Ten průvodce neumožňuje vrátit se z fáze následující do fáze předešlé.
  • Nástroj nemá možnost uložit tzv. "power-on" nastavení. (Když nástroj má power-on nastavení, je schopný pamatovat si, co já chci, aby bylo nastaveno při zapnutí = power-on.) To znamená, že pokud se mi nelíbí, že nástroj se po 30 minutách nepoužívání sám vypne a tím zapomene mnou zvolené zvuky, songy, tempa. Můžu nastavit jinou dobu (60 minut nebo nekonečno). Ale nástroj si všechna tato nastavení pamatuje pouze do okamžiku vypnutí. Po příštím zapnutí musím zase znovu nastavovat zvuky, songy, tempa, dobu vypnutí.
  • Objevil jsem typovou vadu - nástroj občas vydá tón, který jsem nezahrál. (Jde zřejmě o přeslechy na kabelových vedeních v nástroji nebo časové hazardy detekce stisku kláves.)

Kdo nezkusil klasické akustické stojací piano a kdo nezná, jak znějí skutečné nástroje (piano, varhany, smyčce, kytary, atd.), a kdo nikdy nebude hrát skladby vyžadující výraz (důrazy, gradace, čistota, zpěvnost) a kdo nevyžaduje věrnost zvuku, bude s tímto nástrojem trvale spokojený.
Kdo má zkušenost s akustickým pianem nebo kdo má naposlouchaný zvuk skutečných nástrojů nebo kdo chce hrát známé krásné skladby slavných autorů, neměl by si tento nástroj kupovat, protože tento nástroj nenaplní očekávání.
Já užívám piano 3 roky. Po 1. roce jsem zjistil, že patřím do kategorie nespokojenců (s tímto nástrojem) a musel jsem přikoupit 2,5x dražší nástroj. Když chci cvičit přesnost a nezáleží mi na výrazu, třískám do tohoto Kurzweilu. Když chci slyšet hudbu, hraju na to dražší piano, protože Kurzweil mi hudbu v očekávané kvalitně nemůže poskytnout.

M-Audio Oxygen Pro 25

M-Audio Oxygen Pro 25

Ověřený zákazník MUZIKER.cz Mirek

Přidáno: 31. května 2023

Zakoupeno v MUZIKER.cz

Zatím se spolu seznamujeme.

Akai MPK 261

Akai MPK 261

Zakoupeno v DISK Multimedia, s.r.o.

• totální vybavení ovládacími prvky
  • lehký a pevný
  • klaviatura méně komfortně hratelná u kloubů kláves
Native Instruments Komplete Kontrol S61 MK2

Native Instruments Komplete Kontrol S61 MK2

• vynikající klaviatura
  • přidaný software
  • chybí mi tahové kontrolery

• jednoduchý, skladný
Yamaha DC110

Yamaha DC110

Ověřený zákazník Kytary.cz Alena M.

Zakoupeno v Kytary.cz

• kvalita
  • velikost
Behringer K-2

Behringer K-2

Ověřený zákazník all4sound.cz Proch.

Přidáno: 26. května 2023

Zakoupeno v all4sound.cz

Spokojenost -

Roland JUNO-DS61

Roland JUNO-DS61

Ověřený zákazník MUSIC CITY Roman Billa

Přidáno: 26. května 2023

Zakoupeno v MUSIC CITY

• V poměru cena výkon bezkonkurenční.
  • Zvukové rejstříky velmi slušné, klaviatura příjemná.
  • Jednoduché a rychlé ovládání. Vhodné jak do studia, tak na živé vystoupení.

Nástroj vhodný pro každého hráče. Zvukové rejstříky na velmi slušné úrovni, rychlé a jednoduché ovládání vhodné pro živé hraní. Možnost rozšíření o jednu zvukovou banku z USB flash. Stažení 10 EXP bank zdarma ze stránek Rolandu Do zařízení lze nahrát vždy pouze jednu banku. Ovládání DAW stisknutím jednoho tlačítka.

Mozos KSX1

Mozos KSX1

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 25. května 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

Vhodný stojan pro klávesové nástroje.

Proel EL270

Proel EL270

Ověřený zákazník MUSIC CITY Jane

Přidáno: 24. května 2023

• Krásně drží, nehýbe se. Pevný a bytelný
  • Myslela jsem, že půjdou nastavit nožičky dle venkovního terénu. Bohužel tam jsou předvrtané závity, takže nožičky lze nastavit jen dle předvrtaných děr - nikoli například podle terénu.
  • Uvítala bych, kdyby šel dát stojan ještě malinko výš.

Ověřený zákazník MUSIC CITY Ověřený zákazník

• snadné složení
  • rychlá změna výšky
  • součástí je i nožka na vyrovnání křivé podlahy
  • když se nelíbí zelené kroužky, lze vyměnit za černé, jsou v balení
  • lehký a přitom stabilní
Casio CT S300

Akai MPK Mini PLAY MK3

Akai MPK Mini PLAY MK3

Ověřený zákazník Kytary.cz Man$xn

Přidáno: 23. května 2023

(naposledy upraveno 23. května 2023)

Zakoupeno v Kytary.cz

• Software zdarma
  • Napájení bateriemi
  • Kvalita MPC padů
  • Kvalita klaviatury
  • Citlivost kláves

Velmi nízká cena, software zdarma a MIDI kompatibilita jsou velmi pěkná lákadla, ale musíte vědět do čeho jdete.
Kvalita MPC padů je celkem nedostačující. Někdy zaregistrují input jako dva a přehrají zvuk dvakrát, někdy ho nezaregistrují vůbec i když ťuknete dost silně. Tím pádem se víc hodí na lehčí drumming v DAW než live finger drumming, protože v případě chyby můžete vše upravit. Možnost upravení citlivosti padů jsem v žádném přibaleném softwaru nezaregistroval.
Klávesy také nejsou úplně nejlepší. Velikost je dostačující, ale jejich taktilnost a citlivost jsou na tom dost podobně jako MPC pady s tím rozdílem, že nejdou tak jednoduše nastavit na full level.
Vystavěné zvuky stojí celkem za prd, ale jsou rozhodně malý bonus v tomhle balíčku převážně malých neštěstí. Aspoň můžete trénovat např. na cestách když úplně nevíte jak se s ovladačem pracuje.
Verdikt: Ideální budgetová možnost pro malé skladatele či začátečníky ve studiu. Jen se připravte na dost překážek které vám mohou toto jinak krásné hobby lehce znepříjemnit.

Korg Volca Mix

Korg Volca Mix

Ověřený zákazník muzikant.cz s.r.o. Libor

Přidáno: 21. května 2023

Zakoupeno v muzikant.cz s.r.o.

• Jednoduché ovládání

Zobrazuji 361 - 380 ze 500 recenzí 1...17 18 [ 19 ] 20 21...25